Historia przedszkola

Początki

Akt założycielski Przedszkola Samorządowego nr 7 "Kasztanowy Zakątek" w Białymstoku datowany jest na 1 września 1967r. Placówka mieściła się wówczas w zabytkowym już dziś, drewnianym budynku przy ulicy Bydgoskiej 2. Od roku 1972 przedszkole funkcjonuje już w nowym budynku, który w roku 2021 doczekał się gruntownej modernizacji.

Nadanie imienia

Ogromnym wydarzeniem w życiu społeczności przedszkolnej było nadanie nazwy "Kasztanowy Zakątek" w maju 2012 roku. Imię to placówka zawdzięcza przepięknemu otoczeniu. Na jednym z największych ogrodów przedszkolnych mamy aż 15 drzew kasztanowca, które latem dają upragniony cień a jesienią zasypują nas swoimi wspaniałymi owocami. 

Kadra i misja

W przedszkolu pracuje wysoko wykwalifikowany personel pedagogiczny. Pierwszym dyrektorem placówki była pani Bronisława Kubiak, kolejnym pani Lucyna Żywno. Od 1999 roku przedszkolem kieruje pani Iwona Abramowicz - Bołtuć.

Naszą specyfiką jest edukacja regionalna i ekologiczna. Od 1999 roku w przedszkolu funkcjonuje zespół pieśni i tańca "Podlasiaczki". Za swój największy sukces uważamy uśmiech, który gości codziennie na twarzach naszych przedszkolaków i zadowolenie ich rodziców. 

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 247

Przedszkole Samorządowe nr 7
"Kasztanowy Zakątek"
w Białymstoku
ul. Bydgoska 4
15-380 Białystok
tel. 85 742 14 28
email: ps7@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony