Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w grupie III

Grupa III przyłączając się do akcji "6 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom" zaprosiła do siebie kilkoro gości.

Jako pierwsza zawitała do nas pani Joanna Jurczuk – funkcjonariusz Straży Granicznej. Przeczytała dzieciom książkę o tematyce przyrodniczej Bogdana Dudenko "Wilczek Milczek", która uczyła przedszkolaków tolerancji wobec odmiennych zachowań.

Kolejnym gościem była pani dyrektor Iwona Abramowicz-Bołtuć, która przeczytała książkę "Dzień Przyjaźni". Dzięki tej lekturze, dzieci uświadomiły sobie, że prawdziwy przyjaciel zawsze będzie o nas pamiętał.

Do przedszkola zaprosiliśmy też pana Jacka Żmojdę – pracownika naukowego Politechniki Białostockiej. Pan Jacek przeczytał książkę "Mam przyjaciółkę księgarkę", dzięki której dzieci dowiedziały się, że wizyta w księgarni to nie tylko zakup książki, ale i okazja, by zobaczyć, jak księgarnia działa i że najważniejszym zadaniem księgarki jest doradzanie klientom.

Bardzo miło było też nam gościć panią Edytę Wołosik – dziennikarkę Polskiego Radia Białystok. Pani Edyta przeczytała dzieciom fragment książki "Cudaczek – Wyśmiewaczek", który tym razem przywędrował do Pana Złośnickiego. Dzieci dowiedziały się o skutkach swoich niewłaściwych zachowań wobec rodziców i kolegów.

{gallery}cala_polska/TCD/12{/gallery}